Lot 84
CARDAN (Jerome) Opera qu'Adam lesté digne; tempe De libris propiis, De Curationibus & praedictiones admiranda. Neomis enomiun. Geometriae encomiun etc Basilae, Henricum Petri, 1562. In-4dem. Reliure du XVIII siècle. Adams C, 691. Livre important dans la production magico-astrologique de Cardan. Agréable exemplaire.
Estimation : 700 € à 800 €