Lot 205
PANCIROLI (G.). Notitia utraque dignitatum cum orientis

PANCIROLI (G.). Notitia utraque dignitatum cum orientis, tum occidentis ultra Arcadij, honorij, tempora et in eam Guidi Panciroli. Venetiis, apud Ioan Antonium & iacobum de Franciscis, 1602, in-4, vélin, dos à nerfs, orné, armoiries au centre (salissures sur les plats, rel. us.). Mouillures, qq. feuillets brunis. Pet. déchirure au f. 78. La première partie est marquée 106 au lieu de 111. - 1 f. bl. Il est elié à la suite : PANCIROLI Commentarium, in Notitima Itranque imperii Romani. Liber secondus. In quo dignitates et adminustrationes. Venetiis, Apud, Ioan Antonium & Iacobum de Franciscis, 1602. Erreur de pagination. - DE MAGISTRATIBUS municipalibus et corporibus artificum Libellus eodem praestantissimo ivreconsulto Guido Pancirolo auctore. Ad serenissum parmae & placentiae principem. Venetis, Apud, Io anto & Iacobum de Franciscis Frat, 1602, p. 186 à 198. - 2 ff. - DE QUATTUORDECIM REGIONIBUS URBIS ROMAE Earumdemque aedificiis, tam publicis quam priuatis. Venetis, Apid, Io. Anto & Iacobum de Franciscis Frat, 1602. 30 pp. Nombreuses figures dans le texte.

Estimation : 300 € à 400 €